021-79276000 info@noviraco.com

قیمت نفت به دنبال اعمال محدودیت های رفت و آمد در آسیای شرقی و تقویت شاخص دلار، طی معاملات روز دوشنبه نیز به روند کاهشی هفته گذشته ادامه داد. همچنین هشدار سازمان ملل در خصوص تغییرات آب و هوایی در پی آتش سوزی جنگل ها در یونان و برخی نقاط اروپا  که ماه گذشته دچار سیل زدگی نیز شده بودند به افت بیشتر قیمت نفت دامن زده است. قیمت هر بشکه نفت برنت با ۴.۲ درصد افت به ۶۷.۸۸دلار رسید. همچنین قیمت هر بشکه نفت WTI نیز با افت ۴.۳ درصدی مواجه شد و به ۶۵.۴۳ دلار کاهش یافت.

به باور تحلیلگران دو مؤسسه ANZ و RBC محدودیت های جدید در چین که دومین مصرف کننده بزرگ نفت به حساب می آید موجب تشدید نگرانی ها از چشم انداز تقاضای طلای سیاه شده است. ممنوعیت های وضع شده شامل لغو پروازها، محدودیت تردد ۴۶ شهر و ممونوعیت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و تاکسی در ۱۴۴ منطقه می باشد. همچنین تایلند و مالزی نیز در روز دوشنبه شاهد رکورد جدید در تعداد مبتلایان بودند. همچنین رشد صادرات و واردات چین در ماه جولای در پی وقوع سیل در اروپا و شیوع کرونا در جهان کمتر از پیشبینی تحلیلگران بوده است. واردات نفت این کشور نیز پس از کوردی که در ماه ژوئن ثبت کرد با افت چشمگیر مواجه شده است.

شاخص دلار نیز روز جمعه پس از انتشار آمار قوی از وضعیت اشتغال ایالات متحده با رشد چشمگیر مواجه شد. انتشار این آمار گمانه زنی ها در خصوص روی آوردن سریع تر فدرال رزرو به سیاست های انقباضی را افزایش داده است. شاخص دلار که روز جمعه با رشد حدود ۰.۶ درصدی مواجه شده بود روز دوشنبه با ۰.۱ درصد افت به ۹۲.۷۹۳ واحد کاهش یافت.

انتهای پیام/