021-79276000 info@noviraco.com

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از ثبت‌نام 138 هزار و 88 سرمایه‌گذار در بازار سرمایه از طریق سامانه «سجام» در اردیبهشت‌ماه سال جاری خبر داد. 172 هزار و 251 نفر نیز در این ماه احراز هویت شده‌اند. در فروردین‌ماه سال جاری 319 هزار و 491 مورد در سامانه «سجام» ثبت‌نام کرده و 353 هزار و 30 مورد احراز هویت در سامانه سجام تایید شده‌ است.

همچنین بر اساس اطلاعات موجود در این گزارش تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه «سجام» در دومین ماه بهار به تفکیک هر استان حاکی از آن است که ۵ استان «تهران با ۲۸ هزار و ۸۵۵ مورد، خراسان رضوی با ۱۱ هزار و ۳۸ مورد، اصفهان با ۱۰ هزار و ۸۳۵ مورد، آذربایجان شرقی با ۷ هزار و ۴۰۵ مورد و خوزستان با ۷ هزار و ۲۱۹ مورد» در صدر بیشترین ثبت نام شده‌ها در کل کشور قرار دارند.

از سوی دیگر، بر اساس آمارهای منتشر شده، ۵ استان «ایلام با ۶۵۸ مورد، کهکیلویه و بویراحمد با ۸۷۰ مورد، زنجان با یک هزار و ۲۵۲ مورد، سمنان با یک هزار و ۲۵۲ مورد و خراسان جنوبی با یک هزار و ۳۴۷ مورد» در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌های در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

سامانه سجام «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان»، برای الکترونیک کردن و خودکار کردن فرآیند جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان است و عملیاتی شدن این سامانه باعث افزایش دقت، سرعت و بهره‌وری در زمینه جمع‌آوری اطلاعات و ارائه خدمات عمومی و مهم‌تر از همه، یکپارچگی سامانه‌های اطلاعاتی شده است.

انتهای پیام/ منبع