021-79276000 info@noviraco.com

کتاب «صندوق‌های سرمایه‌گذاری»، نخستین دائره‌المعارف صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ایران است که به همت شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت و بر اساس داده‌های سامانه رسام (rasamfunds.com) تهیه و تنظیم شده است. این کتاب ضمن بیان مفاهیم صندوق‌ها و انواع آن‌ها، وضعیت و عملکرد این ابزارهای معاملاتی را نیز توضیح می‌دهد و برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشور را معرفی می‌کند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مهم‌ترین و مطمئن‌ترین مسیر ارتباطی سرمایه‌گذاران با بازار سرمایه هستند. بستری که افراد می‌توانند بدون نیاز به دانش تخصصی و صرف زمان زیاد، ضمن برخورداری از سود مطمئن و بالا، در صنایع گوناگون کشور سرمایه‌گذاری کنند و رونق و پیشرفت کشور را به ارمغان آورند.

کتاب صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ۶ بخش تنظیم شده است و در ۲۰۰ صفحه رنگی، با بیش از ۶۰۰ جدول و نمودار، دنیای صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به تصویر کشیده است.

  • بخش نخست کتاب به یادداشت‌های محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، علی صالح‌آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات و رئیس پیشین سازمان بورس و اوراق بهادار، علی سعیدی، نائب رئیس هیئت‌مدیره و معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد اهمیت و جایگاه صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص دارد.
  • بخش دوم، مروری بر شاخص‌های کلان اقتصادی و بازار سرمایه ایران دارد.
  • بخش سوم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ایران را تبیین می‌کند.
  • بخش چهارم، وضعیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به تصویر می‌کشد.
  • بخش پنجم، به بررسی اطلاعات تفکیکی هر یک از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌پردازد و درنهایت، بخش ششم، صندوق‌های برتر در هر نوع را معرفی می‌کند.

انتهای خبر/ لینک منبع