021-79276000 info@noviraco.com

صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی با نماد «فنابا» از چهارشنبه هفته جاری مورخ ۲۵ مهرماه ۱۳۹۷ تا شنبه پنجم آبان ماه و به مدت ۷ روز کاری در بازار سوم فرابورس ایران پذیره‌نویسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، «فنابا» ششمین صندوق جسورانه‌ای به شمار می‌رود که پس از دریافت موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار در فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود. پیش‌ازاین صندوق‌های رویش لوتوس، یکم آرمان آتی، توسعه فناوری آرمانی، ایده نوتک آشنا و صندوق یکم دانشگاه تهران به ارزش مجموع یک هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال در فرابورس ایران پذیره‌نویسی شده بودند.

موضوع فعالیت صندوق «فنابا» با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریالی در حوزه فناوری مالی با تمرکز بر فناوری بیمه‌ای و خدمات فاوای موردنیاز صندوق بازنشستگی است. در این میان ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق که دوره فعالیت آن ۷ سال است یک‌میلیون ریال است و مبلغ پرداخت‌شده از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری ۲۰ درصد و مبلغ تعهد شده از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری آن ۸۰ درصد اعلام‌شده است.

واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق جسورانه فناوری بازنشستگی در بازار سوم فرابورس پذیره‌نویسی می‌شوند و کارگزار پذیره‌نویسی این صندوق صباجهاد است. تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری مؤسسان صندوق نیز ۵۱ هزار واحد و تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل پذیره‌نویسی ۴۹ هزار واحد است که درمجموع تعداد کل واحدهای سرمایه‌گذاری «فنابا» به تعداد ۱۰۰ هزار واحد است.

در این میان محدودیت‌های موجود در پذیره‌نویسی این صندوق به‌این‌ترتیب است که حداقل واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی به ترتیب یک هزار واحد و حداکثر ۱۰ هزار واحد است.

لازم به ذکر است سرمایه‌گذاری جسورانه، سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های کوچک و متوسطی که از پتانسیل رشد بالایی برخوردارند و معمولاً از نوآوری‌های فناورانه بهره می‌برند، تعریف می‌شود. از مهم‌ترین مزایای فعالیـت این ساختارها در بازار سرمایه و اقتصاد کشور می‌توان به توسعه تجاری‌سازی دارایی‌های فکری، بهبود تأمین مالی شرکت‌های کوچک و متوسط اعم از صنعتی و دانش‌بنیان در بازار سرمایه، بهبود ساختار مدیریت و حاکمیت شرکتی بنگاه‌های کوچک و متوسـط تحت مدیریت نهاد سرمایه‌گذاری جسورانه، هدایت منابع مالی خصوصی و عمومی به این ساختارها و افزایش ارزش افزوده تولید داخلی از طریق حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط و صنایع دانش‌بنیان کشور اشاره کرد.

 

لینک به منبع