021-79276000 info@noviraco.com

یک شرکت فرابورسی به‌تازگی از ورود خود به بازار تولید داخلی لوازم‌خانگی خبر داده است. این موضوع در مجمع عمومی سالانه صاحبان سهام شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیران) که چندی پیش سهام آن در فرابورس ایران پذیرفته و عرضه اولیه شد، مطرح شده است. در این نشست رئیس هیئت‌مدیره این شرکت با اشاره به این‌که قیمت سهام مادیران پس از عرضه اولیه در فرابورس ایران تا به امروز از محدوده ۳۶۰ تومان تا ۲۰۰۰ تومان افزایش‌یافته است، گفت: شرکت‌ها در دنیای کنونی کسب‌وکار یا باید در حال رشد باشند یا ناگزیر به‌سوی افول و سقوط حرکت خواهند کرد؛ چراکه در دنیای رقابتی فعلی، ایستایی مفهومی ندارد.

مسعود امیری افزود: بر همین اساس مادیران در طول نیم‌قرن گذشته، توانایی و تخصص‌های ویژه‌ای مانند شبکه توزیع مویرگی، بسترهای انعطاف‌پذیر تولیدی، ایجاد یک شبکه پرقدرت خدمات پس از فروش، بازاریابی و ایجاد شبکه‌ای منظم برای خرید بهترین قطعات باکیفیت قابل‌قبول بین‌المللی برای تولید را، در داخل مجموعه مادیران، برای تداوم توسعه شرکت ایجاد کرده است.

وی با بیان این‌که هیچ‌گاه در بازار روی یک کالای خاص سرمایه‌گذاری نمی‌کنیم، بلکه راهبرد ما سرمایه‌گذاری در ایجاد زیرساخت‌ها است، ادامه داد: بر مبنای همین راهبرد همیشگی، کارخانه جدیدی که در زیرمجموعه مادیران در حال احداث است صرفاً یک کارخانه تولید ماشین لباسشویی یا یخچال نیست، بلکه در حقیقت به‌زودی به یک زیرساخت تولید انواع لوازم‌خانگی در خانواده مادیران تبدیل خواهد شد که طبیعتاً بهره آن را در وهله اول مصرف‌کنندگان ایرانی و در وهله دوم سهامداران و سرمایه‌گذاران خواهند برد.

امیری با اشاره به برنامه‌هایی که مدیریت مادیران برای توسعه بازار فروش اعتباری محصولات در نظر گرفته، گفت: تاکنون ۸ فروشگاه خاص به همین منظور تأسیس شده‌اند و بستر ایجادشده در این حوزه نیز از قابلیت رشد و توسعه برخوردار است. مدیرعامل این شرکت فرابورسی هم در ادامه این نشست با اشاره به مراحل ساخت کارخانه جدید لوازم‌خانگی مادیران در منطقه ویژه اقتصادی پیام واقع در استان البرز گفت: فاز اول این کارخانه در تابستان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته بابک ثقفی، این کارخانه برای تولید سالانه ۲۰۰ هزار دستگاه، ماشین لباسشویی و ۲۰۰ هزار دستگاه یخچال طراحی شده است. ضمن این‌که ساخت سالن تولید لوازم‌خانگی تا پایان تیرماه سال جاری به پایان می‌رسد و از مردادماه مراحل نصب ماشین‌آلات برای فاز اول تولید آغاز می‌شود.

وی افزود: در فاز اول، کارخانه لوازم‌خانگی مادیران تولید ماشین لباسشویی را آغاز می‌کند و در یک‌فاصله ۲ ماهه خط تولید یخچال در این کارخانه در ۲ مرحله به بهره‌برداری کامل خواهد رسید. هزینه این پروژه ۱۸۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که ۱۰۵ میلیارد تومان آن تاکنون هزینه شده است.

مدیرعامل مادیران در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر این‌که منابع تأمین مالی این پروژه از کجا تأمین‌شده است، تصریح کرد: برای ایجاد و تکمیل پروژه کارخانه لوازم‌خانگی مادیران حتی یک ریال هم وام نگرفته‌ایم و همین موضوع هزینه مالی برای ساخت این پروژه را به‌شدت کاهش داده است. بر این اساس مؤسسان مادیران ۸۰ میلیارد تومان حاصل از انجام عرضه اولیه سهام این شرکت در فرابورس را، به‌طور یکجا دوباره وارد شرکت کردند و این رقم در ساخت کارخانه لوازم‌خانگی مادیران صرف شد.

انتهای پیام/