021-79276000 info@noviraco.com

افراد و شرکت‌ها اغلب به معامله یک دارایی با دارایی دیگری می‌پردازند که برای آن‌ها ارزشمندتر است یا ارزش مساوی دارد، اما برای آن‌ها مفیدتر است. ممکن است آن‌ها یک ارز را با ارز دیگر یا پول را درازای کالای موردنیاز یا حقی معامله کنند. در هر یک از مواردی که گفته شد معامله انجام‌شده، معامله در بازاری آنی (spot market trading) بود؛ زیرا این ابزارها برای تحویل فوری معامله می‌شوند. البته زمانی نظام مالی این مبادلات را تسهیل می‌کند که وجود داشته باشد که در آن افراد بتوانند دادوستدهای خود را بدون هزینه معامله قابل‌توجه انجام دهند. َ

در ادامه نمونه‌هایی می‌آید که این مبادلات را تشریح می‌کند:

  • “فولکس‌واگن” حقوق کارگران آلمانی خود را به یورو می‌پردازد، اما این شرکت هنگام فروش خودروهای خود در آمریکا دلار دریافت می‌کند. برای تبدیل پول از دلار به یورو فولکس‌واگن به دادوستد در بازار ارز می‌پردازد.
  • یک سرمایه‌گذار مکزیکی که نسبت به تورم یا کاهش ارزش پزو نگران است ممکن است به خرید طلا در بازار نقدی مبادرت کند. (این معامله ممکن است ریسک ناشی از کاهش ارزش پزو را بپوشاند، زیرا ارزش طلا ممکن است با افزایش تورم افزایش یابد.)
  • به‌منظور رعایت مقررات محیط زیستی یک تولیدکننده محصولات پلاستیک باید به دلیل تولید و انتشار گاز دی‌اکسید کربن کند. این اعتبار یک حق قانونی برای تولیدکننده ایجاد می‌کند تا بتواند اقدام به فعالیت‌هایی کند که موجب انتشار گاز دی‌اکسید کربن در جو زمین می‌شود.

انتهای مطلب/