021-79276000 info@noviraco.com

عرضه اولیه ومدیر روز چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ می‌باشد، که تعداد ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان پانصد و هشتاد و چهارمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش سرمایه‌گذاری‌ها گروه سایر واسطه‌های مالی و طبقه سایر واسطه‌های مالی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد ومدیر به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

فردا، بازار بورس تهران میزبان عرضه اولیه سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (نماد ومدیر) خواهد بود. در این عرضه اولیه حداکثر سهمیه هر نفر، هزار سهم است که متقاضیان می‌توانند در بازه قیمتی ۲۸۰ تا ۲۹۹ تومانی ثبت سفارش کنند. بر این اساس میزان نقدینگی مورد نیاز در صورت مشارکت سه میلیون نفری، حدود ۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان، در صورت مشارکت دو میلیون نفری حدود ۱۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان و در صورت مشارکت ۹۰۰ هزار نفری، ۲۹۹ هزار تومان خواهد بود.

عرضه اولیه ومدیر
عرضه اولیه ومدیر

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به روز اول عرضه سهام، «عرضه اولیه» گفته می‌شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود. عرضه سهام شرکت‌های جدید (عرضه اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار دارد، زیرا تاکنون بیش از ۹۰ درصد از عرضه اولیه‌هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده‌اند، به همین دلیل این اقدام همیشه در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشور، در سال ۹۳ تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید. در حال حاضر ۸۲.۷۸ درصد مالکیت سهام این شرکت به صندوق بازنشستگی کشوری، ۱۷.۱۷ درصد به سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، ۰.۰۲۵ درصد به هر کدام از شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا جهاد و عمران و ساخت تراز پی ریز تعلق دارد.

انتهای پیام/