021-79276000 info@noviraco.com

بر اساس اطلاعیه ناظر بازار و مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران که در سامانه بورس تهران منتشرشده، به اطلاع کلیه فعالان بازار سرمایه می‌رسد، در روز یکشنبه ۲ تیر ۹۸ تعداد 130 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت سیمرغ (سیمرغ) به‌عنوان پانصد و بیست و هشتمین شرکت پذیرفته‌شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته‌شده، در بورس اوراق بهادار تهران در بخش کشاورزی، شکار و فعالیت‌های خدماتی وابسته، گروه پرورش حیوانات و طبقه نگهداری سایر حیوانات، تولید محصولات حیوانی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد سیمرغ به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

به گزارش فارس، شرکت سیمرغ بزرگ‌ترین مجتمع مرغداری در خاورمیانه است که با قدمتی بیش از 39 سال و با داشتن 7 واحد تولیدی در 5 استان اصفهان، قزوین، خراسان، کرمان و یزد به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تخم‌مرغ خوراکی در کشور فعالیت می‌کند.

شرکت سیمرغ سالانه توانایی تولید بیش از ۴۵ هزار تن تخم‌مرغ خوراکی، 23 میلیون قطعه جوجه یک‌روزه گوشتی و 4 میلیون قطعه جوجه یک‌روزه تخم‌گذار و پرورش یک‌میلیون و ۶۴۰ هزار قطعه پولت تخم‌گذار را داراست. علاوه بر آن، شرکت با مجهز بودن به کارخانه‌های پیشرفته تهیه و بسته‌بندی خوراک دام و طیور سهمی بزرگ در تولید و تأمین دان موردنیاز کشور را نیز بر عهده دارد.

شرکت سیمرغ علاوه بر تولید انبوه تخم‌مرغ خوراکی، فعالیت‌های گسترده‌ای نیز درزمینهٔ کشاورزی و باغبانی دارد که از آن جمله می‌توان به 220 هکتار باغ پسته اشاره نمود. شرکت سیمرغ به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تخم‌مرغ خوراکی در کشور به دلیل هم‌جواری سالن‌های تولیدی با بخش‌های بسته‌بندی بدون نیاز به جمع‌آوری تخم‌مرغ از فواصل دور و نزدیک و با توجه به تعدد و گستردگی مزارع تولیدی در نقاط مختلف کشور با تولید و توزیع روزانه تخم‌مرغ توانسته است تازه‌ترین تخم‌مرغ خوراکی را با بهترین کیفیت و طعم به دست مصرف‌کنندگان برساند که این یکی از ویژگی‌های غیرقابل‌رقابت شرکت سیمرغ محسوب می‌شود.

این شرکت دارای ۸۰ سالن تولید به ظرفیت تولید ۵۵ هزار تن تخم‌مرغ در سال است. سرانه مصرف تخم‌مرغ در ایران ۱۸۰ عدد در سال، در ژاپن ۳۳۳ عدد در سال و سرانه جهانی مصرف تخم‌مرغ ۳۰۰ عدد در سال است.

انتهای پیام/