021-79276000 info@noviraco.com

علی صحرایی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در مورد نمادهای معاملاتی متوقف در بورس اوراق بهادار تهران و اینکه چرا برخی از نمادها حدود 3 سال توقف مانده‌اند، گفت: نماد متوقف قدیمی مربوط به شرکت کنتور سازی است و یکسری از نمادهای متوقف مربوط به بانک‌های ادغامی است که در مورد شرکت کنتور سازی باید دادگاه نظر بدهد. در مورد نمادهای متوقف بانک‌ها هم بر اساس تصمیم جلسه عالی سران قوا مبنی بر ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه، روند این ادغام در حال انجام است و دستورات آن جلسه را اجرا می‌کنیم.

نماد متوقف‌شده یکی از بانک‌های ادغامی در بورس اوراق بهادار تهران و نماد بقیه بانک‌ها در فرابورس است که فرایند ادغام آن‌ها در حال پیگیری است. مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در مورد اینکه تکلیف کسانی که سهام این بانک‌های ادغامی را دارند، چیست، گفت: مشخص است که باید چه کار کنند یک قیمت‌هایی برای این سهام اعلام شده که هر کس دارنده سهام این بانک‌ها است، سهام در اختیار را بیاورد و بر اساس قیمت اعلام شده بفروشد و برای این کار هم مهلتی ارائه شد و سپس این مهلت تمدید شد.

صحرایی در مورد توقف طولانی‌مدت نمادهای معاملاتی در بورس گفت: همین چند نماد معاملاتی کنتور سازی و بانک‌ها به‌صورت طولانی متوقف هستند، اما توقف بقیه نمادهای بورس طولانی نیست و طبق قواعد به‌صورت کوتاه‌مدت متوقف می‌شوند که مثلاً نماد یک شرکت برای برگزاری مجمع عمومی متوقف می‌شود یا رویداد مهمی در شرکت اتفاق می‌افتد و بعدازآن در مهلت‌های مشخص، نماد شرکت‌ها طبق قانون بازگشایی می‌شود. برخی از نمادها تا 10 روز متوقف می‌شوند و گاهی اوقات این 10 روزها تمدید می‌شود. وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازهم عرضه اولیه در بورس خواهد بود، گفت: کار بورس عرضه اولیه شرکت‌ها است و این عرضه اولیه برای تشکیل سرمایه و کمک به تأمین مالی شرکت‌ها صورت می‌گیرد و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها از مهم‌ترین رویدادهای بورس است.

صحرایی در مورد زمان عرضه اولیه پتروشیمی نوری گفت: این پتروشیمی نیمه تیرماه به بورس می‌آید و از طریق هیئت پذیرش برایش تکلیف شده که صورت‌های مالی حسابرسی شده را بدهد و به خاطر اینکه یک‌بار در اردیبهشت‌ماه مهلت عرضه سهام تمدید شده بود تا آخر تیرماه در بورس حاضر می‌شود. به گزارش فارس تا ۲ تیرماه ۹۸ تعداد ۲۷ نماد معاملاتی در بورس تهران با پیام ناظر بازار متوقف یا تعلیق شده‌اند که قدیمی‌ترین نماد متوقف مربوط به شرکت کنتور سازی با نماد آکنتور است که از ۱۳ شهریور ۹۵ تاکنون متوقف است.

انتهای پیام/