021-79276000 info@noviraco.com

به گزارش سایت اینوستینگ قیمت بیت‌کوین در انتهای هفته گذشته به دنبال انتشار خبرهای تأثیرگذار در حوزه ارزهای دیجیتال، برای اولین بار به ۵۰،۰۰۰ دلار رسید. در کانادا با تأسیس اولین صندوق قابل معامله سرمایه‌گذاری بیت‌کوین موافقت شد که زمینه را برای مشارکت بیشتر سرمایه‌گذاران خرد در این حوزه، فراهم می‌نماید. همچنین به گزارش Bloomberg یکی از واحدهای مدیریت سرمایه مورگان استنلی (Morgan Stanley) برای اولین بار در حال بررسی سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌باشد.

همچنین هفته گذشته تسلا اعلام کرده بود که به منظور توزیع ریسک بهتر ۱.۵ میلیارد دلار از دارایی خزانه خود را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است. لازم به ذکر است که تمامی این اتفاقات در سایه تضعیف روزافزون دلار در حال وقوع می‌باشد که به دنبال سیاست‌های پولی و مالی انبساطی ایالات متحده اتفاق افتاده است. شاخص دلار روز دوشنبه طی معاملاتی که در اروپا اتفاق افتاد، به کمترین میزان در سه هفته گذشته رسید. همچنین در این میان نرخ بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه به ۱.۲۱ درصد، بالاترین مقدار یک سال گذشته رسیده است.

بیت‌کوین که طی معاملات روز یکشنبه قله ۴۹،۷۱۴.۶۶ دلاری را نیز تجربه کرده بود، روز دوشنبه نیز پرنوسان ظاهر شد و تا ۴۵،۹۱۴.۷۵ دلار و محدوده ۵.۶ درصد منفی نیز افت کرد. مهمترین ارز دیجیتال از هفته گذشته و به دنبال انتشار خبرمربوط به سرمایه‌گذاری انبوه شرکت تسلا، تاکنون ۲۰ درصد بازدهی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان داشته است و از ابتدای سال میلادی جاری  نیز حدود ۶۰ درصد رشد داشته است.