021-79276000 info@noviraco.com

صندوق طلای سرخ نوویرا با نماد نهال اولین صندوق کالایی با تمرکز ویژه بر محصولات کشاورزی است که با همکاری شرکت سبدگردان نوویرا و شرکت طلای سرخ گلشید ایرانیان (زعفران مصطفوی) و با هدف کمک به توسعه بازار محصولات کشاورزی و به طور خاص زعفران و همچنین استفاده از فرصت های سرمایه گذاری موجود در این بازار تأسیس شد. این صندوق 14 دی ماه 1399 پذیره‌نویسی و 26 بهمن ماه 1399 معاملات ثانویه آن آغاز شد. مبلغ پذیره‌نویسی هر واحد صندوق برابر 10،000 ریال بود.

بهای کنونی هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق طلای سرخ نوویرا (با نماد نهال) در محدوده 14،000 ریال است. از ابتدای تاسیس تاکنون که حدودا 10 ماه معادل 305 روز از آن سپری شده این صندوق بازدهی حدود 40 درصدی را عاید سرمایه‌گذاران خود کرده است. خالص ارزش دارایی‌های صندوق در حال حاضر در حدود 15،800 ریال است که نشان دهنده رشد 58 درصدی دارایی‌های صندوق از زمان آغاز به کار است. یکی از اقدامات نوآورانه که در سال های اخیر در بورس کالای ایران انجام شده راه اندازی ابزارهای مالی مبتنی بر محصولات کشاورزی است.

اما بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل عدم شناخت کافی از بازار محصولات کشاورزی و همچنین ریسک نقدشوندگی وارد این حوزه از سرمایه گذاری ها نمی شوند. برای این گروه از افراد صندوق‌های کالایی پیشنهاد می شود. صندوق‌های کالایی یکی از ابزارهای مالی نوینی هستند که این امکان را برای سرمایه‌گذار فراهم می‌کنند تا به جای خرید و نگهداری کالای مورد نظر و همچنین پرداخت هزینه‌های حمل و نقل، انبارداری و خسارت‌های ناشی از این محل، واحدهای صندوق‌های کالایی را خریداری کنند.

افرادی که از این طریق سرمایه‌گذاری می‌کنند مالکیت کالای مورد نظر خود را در اختیار دارند اما برای تحلیل بازار نیازی به صرف زمان و انرژی ندارند. افزون بر این که صندوق‌های کالایی کشاورزی که هم اکنون در بازار سرمایه قابل معامله‌اند، دارای نقدشوندگی قابل قبولی هستند و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه بورس کالا می‌توانند واحدهای این صندوق‌ها را خریداری کنند که صندوق نهال یکی از بالاترین بازدهی‌ها را در بین این دسته از صندوق‌ها کسب کرده است.

انتهای پیام/