021-79276000 info@noviraco.com

به گزارش سایت اینوستینگ قیمت‌های آتی شاخص‌های سهام بازار ایالات متحده، طی معاملات شبانه روز یکشنبه و در آستانه اولین روز معاملاتی ماه مه با رشد همراه شدند. به طوری که آتی داوجونز شاهد ۱۲۵ واحد معادل ۰.۳۷ درصد رشد بوده است. آتی شاخص‌های S&P500 و نزدک ۱۰۰ نیز هرکدام به ترتیب  ۰.۴۵ و ۰.۳۳ درصد رشد داشته‌اند. این در حالی است که در روز جمعه، شاخص‌های بازار سهام با افت همراه شده بودند. 

طی ماه گذشته، شاخص S&P 500 بیش از ۵ درصد رشد داشته و برای سومین ماه پیاپی با رشد همراه بوده است. همچنین این شاخص نسبت به ابتدای سال ۱۱ درصد افزایش داشته است. دو شاخص داوجونز و نزدک نیز طی ماه گذشته به ترتیب ۲.۷ و ۵.۴ درصد بازدهی را به همراه داشته‌اند.

در مقابل طلا نیز روز جمعه برای چهارمین روز پیاپی با افت همراه شده بود و با ۰.۱ درصد افت به ۱،۷۶۶.۹۶ دلار برای هر اونس رسید. تحلیلگران افزایش مجدد نرخ اوراق ده ساله که به دنبال ریزش قیمت اوراق قرضه طی هفته گذشته اتفاق افتاده را عامل اصلی افت طلا عنوان کرده‌اند. ریزش اوراق قرضه دولتی پس از انتشار گزارشی در خصوص افزایش قدرت مصرف‌کنندگان اتفاق افتاد. بنا به این گزارش شاخص اطمینان مصرف‌کننده در ماه آوریل به بیشترین میزان طی ۱۴ ماه گذشته رسیده است. به این ترتیب نرخ بازده اوراق ده ساله دولت ایالات متحده، پس از افتی که پیدا کرده بود به سقف دو هفته‌ای خود یعنی ۱.۶۸۴ درصد بازگشت. همچنین داده‌های مربوط به تورم مسکن و وضعیت اشتغال نیز فراتر از انتظارها بوده است که باعث افزایش امیدها به بازگشت سریع‌تر اقتصاد شده است.