021-79276000 info@noviraco.com

بانک آمریکا (Bank of America) ) در گزارشی از دهه پیش رو با عنوان دهه طلایی اوراق قرضه شهرداری‌ها یاد کرده است. بنا به این گزارش تصویب بسته حمایتی، افزایش مخارج جهت توسعه زیرساخت‌ها و افزایش مالیات در دوره ریاست جمهوری بایدن زمینه‌ساز افزایش جذابیت اوراق قرضه شهرداری‌ها خواهد شد.

بسته حمایتی ۱.۹ تریلیون دلاری که در تاریخ ۱۱ مارس تصویب شد، شامل ۳۵۰ میلیارد دلار کمک به ایالت‌ها و دولت‌های محلی می‌باشد تا از این طریق بتوانند بر کاهش درآمدها و هزینه‌های تحمیل شده در دوران شیوع کرونا فائق آیند. لذا به دنبال این حمایت‌ها، مؤسسات رتبه‌بندی S&P و مودی چشم‌انداز اعتباری بخش ایالت‌ها و دولت‌های محلی را از “منفی” به “پایدار” تغییر داده‌اند.

همچنین جو بایدن قرار است در هفته آینده از برنامه جدید خود تحت عنوان ” Build Back Better ” رونمایی کند. انتظار می‌رود این برنامه شامل کمک ۴ تریلیون دلاری به منظور توسعه زیرساخت‌ها و مقابله با تغییرات اقلیمی باشد.

همچنین معافیت‌های مالیاتی که معمولا اوراق قرضه شهرداری‌ها از آن برخوردارند نیز از مهمترین عوامل افزایش اقبال سرمایه‌گذاران به این نوع اوراق عنوان شده است. در این گزارش آمده است که احتمالا در آینده نزدیک به منظور تأمین هزینه‌های فدرال، سقف مالیات اشخاص از ۳۷ درصد به ۳۹.۶ درصد و نرخ مالیات شرکت‌ها از ۲۱ درصد به ۲۸ درصد افزایش یابد.

طبق گزارشی که روز جمعه توسط مؤسسه بارکلیز ( Barclays)  منتشر شد، افزایش مالیات موجب افزایش سرمایه‌گذاری بانک‌ها و مؤسسات بیمه در اوراق قرضه شهرداری‌ها خواهد شد. این مؤسسات از سال ۲۰۱۷، با تصویب TCJA (Tax Cuts & Jobs Act) در دولت ترامپ سرمایه‌گذاری خود در این اوراق را کاهش داده بودند.