021-79276000 info@noviraco.com

علی تیموری صبح امروز در ‌نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: برخی محدودیت‌های اعمال‌شده برای طراحی و گسترش ابزارهای مالی نوین، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه بازار سرمایه که در چند سال اخیر از سوی نهاد ناظر بازار پول و بازار سرمایه شکل‌گرفته به مانعی برای تقویت نقش این ابزارها در تسهیل گردش مالی و کنترل نوسان‌ها تبدیل‌شده است. مدیرعامل تأمین سرمایه لوتوس پارسیان در خصوص این که چه انتظاری از بانک مرکزی و سازمان بورس برای برآورده شدن برخی سیاست‌ها در بخش ابزارهای مالی نوین وجود دارد، اظهار داشت: در حقیقت انتظاری که از سوی نهادهای سرمایه پذیر در این خصوص از دو نهاد نظارتی بازار پول و سرمایه وجود دارد، تنها حمایت از توسعه بازارها، ابزارها و شفافیت است.

تیموری در ادامه گفت: اداره منسجم اکوسیستم فعلی تأمین سرمایه‌ها که اکثراً وابسته به‌نظام بانکی کشور نیز هستند، می‌تواند بسیاری از چالش‌های فعلی را برطرف کند. وی افزود: نیاز است که بخشی از قوانین و دستورالعمل‌ها تغییر کند تا زمینه رونق بیشتر در فعالیت‌های بازار سرمایه و ارکان آن فراهم شود تا برخی از محدودیت‌ها از سر راه نهادهای سرمایه پذیر برداشته شود. این کارشناس بازار سرمایه در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی نیز اظهار داشت: به‌طور عادی با اجرای این سیاست تبعات منفی خاصی در بازار سرمایه شکل نمی‌گیرد و تنها واحدهای محاسباتی و گزارشگری‌های مالی دچار تغییر و تحول می‌شود.

وی تأکید کرد: در حال حاضر وضعیت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت به وضعیت متعادلی رسیده و این انتظار که هر استارت ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد، زیاد صحیح نیست؛ اما به‌هرحال باید از این فرصت‌ها برای آینده برنامه‌ریزی کرد و در تأمین سرمایه لوتوس پارسیان نسبت به حمایت از این‌گونه شرکت‌ها همیشه یک اصل بوده، کما این که در حال حاضر سرمایه‌گذاری در چند استارت آپ از مدت‌ها پیش آغازشده است. تیموری با اعلام این که صندوق سرمایه‌گذاری در طلای این شرکت سهم قابل‌توجهی در جذب نقدینگی‌ها را به عهده داشته افزود: در حال حاضر همه صندوق‌های این شرکت در بالاترین ظرفیت فرصت‌های مناسبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است؛ اما به دلیل برخی محدودیت‌ها از همه این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌شود که نیاز است برخی از محدودیت‌ها برطرف شود.

انتهای پیام/