021-79276000 info@noviraco.com

قیمت نفت طی معاملات روز دوشنبه یکم شهریورماه به دنبال تأییدیه کامل FDA بر واکسن فایزر و اخبار مثبت از وضعیت شیوع کرونا در چین و هند، جهش 5 درصدی را تجربه کرد. طی معاملات روز گذشته، قیمت هر بشکه نفت برنت با  4.76 درصد رشد به 68.28 دلار رسید. نفت WTI نیز با جهش 5 درصدی به 65.2 دلار افزایش یافت. قیمت نفت طی معاملات صبح سه شنبه در بازارهای شرق آسیا نیز به روند صعودی خود ادامه داد و با افزایش 0.3 درصد همراه شد. به این ترتیب نفت بخش زیادی از افت 7.7 درصدی هفته گذشته خود را جبران کرده است. 

بنا به خبری که روز گذشته روزنامه واشنگتن پُست به نقل از دو منبع آگاه منتشر کرد، واکسن فایزر تأییدیه کامل FDA را دریافت کرده است. این واکسن قبلا فقط تأییدیه مربوط به استفاده در شرایط اضطراری را از این سازمان دریافت کرده بود، اما دریافت تأییدیه کامل می‌تواند نرخ واکسیناسیون در ایالات متحده را افزایش دهد.

در ادامه به چند مورد از دیگر اخبار مثبتی که روز گذشته در حوزه نفت منتشر شد و به رشد قیمت طلای سیاه دامن زد اشاره می شود:

روز گذشته برای اولین بار از ماه جولای هیچ مورد جدیدی از ابتلای کرونا در چین گزارش نشد و تعداد مبتلایان جدید هند نیز به کمترین میزان طی 160 روز گذشته رسید. همچنین تقاضای نفت پالایشگاه های هندی در ماه جولای به بالاترین سطح طی سه ماه گذشته رسیده است؛ و در پایان طبق نظرسنجی خبرگزاری رویترز، فعالان و تحلیلگران بازار پیش بینی کرده‌اند که ذخایر نفت و بنزین ایالات متحده طی هفته گذشته کاهش یافته باشد، که در این صورت ذخایر نفت این کشور برای پنجمین هفته متوالی با افت روبه رو شده است.

انتهای پیام/