021-79276000 info@noviraco.com

محمود رضا خواجه نصیری با اشاره به استقبال گسترده مردم به سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی گفت: توجه ویژه به فناوری‌های حوزه بازارهای مالی در مقطع کنونی یکی از اساسی‌ترین مسائلی است که باید موردتوجه ویژه سیاست‌گذاران حوزه سرمایه قرار گیرد. نایب‌رئیس شرکت بورس افزود: در حال حاضر تمایل مردم برای ورود به بازار سرمایه روبه فزونی است و این نکته مثبتی است که می‌تواند فرصت مناسبی را برای جلب اعتماد عمومی و همچنین هدایت نقدینگی به بازار سرمایه مهیا کند.

وی تصریح کرد: با این وجود اما نکته اساسی آن است که درگاه‌های ورود مردم به بازار سرمایه و همچنین تصمیم سازی آن‌ها برای سرمایه‌گذاری، درگاه‌های پیشرفته‌ای نیست. خواجه نصیری با اشاره به تجربه بازارهای سرمایه پیشرفته دنیا خاطرنشان کرد: تجربه بازارهای پیشرفته دنیا در حوزه سرمایه به‌ویژه آن بخشی که توانسته بازار سرمایه را به‌عنوان اصلی‌ترین و حتی تنها مرجع سرمایه‌گذاری به مردم معرفی کند، نشان می‌دهد که این نهادها کوشیده‌اند تا ابزارهای تکنولوژیک را در مسیر همراهی مردم با بازار سرمایه قرار دهند.

نایب‌رئیس شرکت بورس افزود: به‌عبارت‌دیگر اگر صحبت از ورود قابل‌توجه مردم به بازار سرمایه می‌شود، باید تکنولوژِی آن را هم داشته باشیم. به گفته مدیرعامل تأمین سرمایه تمدن، چرخه تکنولوژِی لازم برای ورود بهینه مردم به بازار سرمایه از درگاه‌ها و پیشخوان‌های جذب سرمایه مردم، ارائه مشاوره‌های مبتنی بر تکنولوژی، روبات‌های مشاور و همچنین استفاده از الگوریتم‌های معاملاتی، فراهم کردن ابزارهای اطلاعات از حوزه BIG DATA و تجمیع و هدفمند کردن آن برای ایجاد یک راهکار مبتنی بر دانش بالای بازار سرمایه به مردم برای تصمیم‌گیری است.

وی افزود: ایجاد خدمات آنلاین معامله‌گری، خدمات پیشرفته مبتنی بر تکنولوژی در حوزه مدیریت پرتفو برای مردم در قالب این ابزارهای سرمایه‌گذاری تا ورود آن‌ها به بازار سرمایه از طریق سامانه‌های آنلاین پیشرفته و هسته معاملاتی و ساختار معاملاتی قوی از دیگر چرخه‌های لازم تکنولوژی در این بازار است. نایب‌رئیس شرکت بورس تصریح کرد: بنابراین در شرایط فعلی اساسی‌ترین نقطه‌ای که باید بازار سرمایه روی آن تمرکز کند، ارتقا و توسعه تکنولوژی برای مردم است و این خدمتی است که امروزه از سوی مردم و بخش زیادی از مردم مطالبه می‌شود و بایستی بازار سرمایه برای آن به‌صورت هدفمند برنامه‌ریزی کند تا این بستر متناسب با افزایش اقبال مردم به بازار توسعه یابد.

انتهای پیام/