021-79276000 info@noviraco.com

علیرضا صالح در مورد جلسه هیأت واگذاری و تصمیماتی که برای شرکت تولید تجهیزات سنگین، هپکو گرفته است، گفت: هیأت واگذاری در مورد شرکت واگذارشده هپکو جلسه برگزار کرد و قرار شد دستور رئیس‌جمهور مبنی بر یافتن راهکارهای حقوقی برای حل مشکلات هپکو بررسی شود، به‌گونه‌ای که این دستورات بتواند عملیاتی شود و هپکو دوباره به مسیر تولید برگردد. وی تأکید کرد: شرکت ماشین‌سازی تجهیزات سنگین هپکو از هیدرو اطلس خریدار عمده گرفته شد.

صالح در مورد بدهی ۲۱۶ میلیارد تومانی هپکو گفت: باید صورت‌های مالی این شرکت را حسابرسی ویژه کنیم تا کل رقم بدهی و مطالبات شرکت را به دست آوریم. رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت:‌ در این زمینه کارهای حقوقی انجام می‌دهیم و جایگزین مناسبی برای خریدار هپکو پیدا می‌کنیم، اما هیدرو اطلس که قبلاً سهامدار عمده بود، کنار می‌رود. صالح تأکید کرد: طبق مصوبه هیأت واگذاری حق و حقوق کارکنان به زودی پرداخت می‌شود و میزان مطالبات حقوق کارگران زیاد نیست.

به گفته وی به‌محض اینکه منابع دریافت شود، به زودی حقوق کارگران پرداخت می‌شود. همچنین برای مالک جدید هپکو شرط و شروطی می‌گذاریم که مهم‌ترین شرط آن ادامه تولید است که هپکو به‌روزهای اقتدار خود برگردد. رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی در مورد اینکه آیا حقوق کارگران از ۵۰ میلیارد تومان وام بانک ملی پرداخت می‌شود، گفت: برای پرداخت حقوق کارمندان مشکلی نیست و حقوق آن‌ها به زودی پرداخت می‌شود و در مدت‌زمان کمتر از دو ماه خط تولید راه می‌افتد و باید شرکت ابتدا سفارش بگیرد و تقاضا برای محصولات دریافت کند. نکته مهم اهمیت کار و تولید در این شرکت است وگرنه حقوق کارگران به زودی پرداخت می‌شود.

صالح با تأکید بر اینکه پرداخت حقوق کارگران هپکو زیاد طول نمی‌کشد، گفت: این هفته تأمین مالی انجام می‌شود و منابع آماده است و مطالبات کارگران زیاد نیست، اما مهم این است که کارگران سرکار بروند و دغدغه آن‌ها راه‌اندازی خط تولید باشد که راه‌اندازی شود. وی در مورد اینکه آیا مشکل خط تولید تأمین موتور و مواد اولیه برای هپکو است، گفت: شرایط برای تأمین مواد اولیه وجود دارد و تأمین ظرفیت وجود دارد که به‌سرعت به مدار تولید برگردد و باید اولویت کارگران برگشت به تولید باشد. رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی در مورد اینکه آیا سفارش خرید هم دریافت می‌شود، گفت: سفارش خرید هم می‌آید. الآن یکسری از مصرف‌کنندگان نهایی مصرف هپکو در حال عقد قرارداد هستند، مدیر این شرکت مشخص‌شده و قبل از اینکه من به سازمان خصوصی‌سازی بیایم، این کار انجام‌شده است و کارها به‌سرعت انجام می‌شود.

صالح با تأکید بر اینکه دولت از بین چند مشتری بهترین پیشنهاد را برای هپکو انتخاب می‌کند، گفت: شرایط اصلی داشتن اهلیت است و کمیته اهلیت بررسی می‌کند که کدام شرکت برنده شود و بیشترین تعهد برای تولید را بدهد و حفظ اشتغال موجود انجام دهد و بخشی از زیان انباشته شرکت را هم پرداخت کند و شرکت هپکو را در یک بازه زمانی به سوددهی برساند؛ بنابراین چارچوب مشخص می‌شود که به همکاری وزارت صنعت تولید در هپکو به‌سرعت انجام شود. وی گفت: بیشترین مباحث مطرح‌شده در هیأت واگذاری در مورد شیوه‌های واگذاری و حل و فصل مشکلات انجام شد که امیدواریم به زودی دوران رونق و تولید هپکو برگردد. برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت موضوع «هپکوی مظلوم را یاری کنید» خواهان پیگیری موضوع از مسئولان مربوطه شدند.

انتهای پیام/