021-79276000 info@noviraco.com

با توجه به نگرانی در مورد طولانی شدن جنگ تجاری آمریکا و چین که سبب ریسک پذیری در بازار شده است و همچنین با انتظار آمار اقتصادی ضعیف آمریکا که امکان کاهش نرخ بهره را در این کشور تقویت کرده است، قیمت طلا امروز به بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۱.۵۵ دلار افزایش ۱۲۸۶.۴۸ دلار فروخته شد. قیمت این فلز گران بها در ساعات اولیه معاملات تا ۱۲۸۷.۳۲ دلار، بالاترین رقم از ۱۷ ماه می تاکنون بالا رفت.

بنجامین لو، تحلیلگر بازار در سنگاپور گفت: «ازآنجایی‌که تمایل برای ریسک کردن در بازار تا حدودی کم شده است، طلا واقعاً خسارات اولیه را جبران کرد.» تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی و حتی باقی شرکت‌های فناوری چین نیز واقعاً بر شدت تنش‌های تجاری با چین افزوده است.

انتشار یک سری آمار ضعیف از اقتصاد آمریکا در هفته گذشته، بر نگرانی‌ها در مورد جنگ تجاری طولانی شده با چین که تأثیرگذاری بر اقتصاد آمریکا و تقویت احتمال کاهش نرخ بهره این کشور را آغاز کرده است، افزود. دلار آمریکا نیز در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی با چالش روبرو است و از بالاترین رقم ۲ سال گذشته فاصله گرفته است که این امر طلا را برای مالکان دیگر ارزها ارزان‌تر می‌سازد.

انتهای پیام/