021-79276000 info@noviraco.com

قیمت طلا در معاملات روز جمعه افزایش یافت و با افزایش تعرفه‌های آمریکا بر کالاهای چینی و تشدید نگرانی در مورد رکود اقتصاد جهانی، هفته افزایشی نیز ثبت کرد. آمریکا با افزایش تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلاری بر کالاهای چینی، جنگ تعرفه‌ای با چین را شدت داد. ترامپ روز جمعه گفت که هیچ عجله‌ای برای توافق تجاری با چین وجود ندارد.

تشدید اختلاف تجاری آمریکا و چین بر بازارهای بورس در جهان تأثیر منفی گذاشت و تقاضا برای دارایی‌های امن‌تر را تقویت کرد راب لوتز، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «قیمت طلا افزایش یافت و در کوتاه‌مدت بالا می‌ماند.» ادوارد میر، تحلیلگر اف‌سی استون گفت: «طلا به علت بی‌ثباتی در بازارهای اوراق قرضه تقویت شد.»

هر اونس طلا با ۱.۹۷ دلار افزایش ۱۲۸۶.۰۵ دلار معامله شد. متوسط قیمت این فلز گران‌بها در هفته گذشته ۰.۶ درصد افزایش یافت. درگیری تجاری آمریکا و چین می‌تواند فدرال رزرو را به کاهش نرخ بهره مجبور کند که این اقدام برای طلا اقدامی افزایشی محسوب می‌شود. از دیگر عوامل دیگر تقویت طلا، تضعیف ارزش دلار عنوان‌شده است که پس از انتشار آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه گذشته که کمتر از انتظار بود، افت کرد.

انتهای پیام/