021-79276000 info@noviraco.com

چهارشنبه سیزدهم شهریورماه ۱۰ درصد از سهام شرکت جنرال مکانیک از زیرمجموعه وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود. تعداد کل سهام این شرکت یک میلیارد سهم است و دامنه قیمت هر سهم در ثبت سفارش ۷۸۵ تا ۷۹۰ تومان اعلام‌شده است. مدیرعامل جنرال مکانیک با اشاره به سوابق تأسیس این شرکت در حال عرضه، گفت: در حال حاضر ۴۸.۹ درصد سهام شرکت جنرال مکانیک با ۱۲۰۰ نیروی انسانی به بنیاد مستضعفان و حدود ۵۱ درصد از آن به شرکت پایا سامان پارس تعلق دارد. فواد خیر ضمن اشاره به توسعه فعالیت‌های این شرکت در سال‌های پس از انقلاب، گفت: پس از انقلاب، فعالیت‌های شرکت درزمینهٔ ابنیه صنعتی آغاز و برخی پروژه‌های این مجموعه درزمینهٔ تونل سازی شامل تونل زنجان-تهران و تونل البرز در منطقه سه آزادراه تهران – شمال به‌عنوان بزرگ‌ترین تونل خاورمیانه محسوب می‌شود.

مدیرعامل جنرال مکانیک بابیان این شرکت درزمینهٔ تونل سازی سرآمد است، تصریح کرد: جنرال مکانیک در پروژه‌های راه‌سازی، پل‌سازی و حفاری تونل در سراسر کشور نقش مهمی ایفا کرده است. همچنین به گفته وی، طی ۲۵ سال اخیر دامنه فعالیت‌های این شرکت به پروژه‌های برون‌مرزی کشیده شده و توانسته در دو کشور امارات متحده عربی و پاکستان پروژه‌های عمرانی و ساختمانی متعددی را به سرانجام برساند. فواد خیر درباره علت افزایش رشد مطالبات شرکت نیز گفت: ما ملزم به رعایت استاندارد‌های حسابداری و تأثیر نرخ ارز در صورت‌های مالی‌مان هستیم. در سال گذشته شاهد تغییرات شدید نرخ ارز بودیم، به همین دلیل مطالبات ما نیز دو برابر شد؛ اگرچه میزان مطالبات تغییری نداشته، اما با افزایش مبلغ آن مواجه شدیم.

وی درباره تسهیلات بانکی که این شرکت از بانک‌ها دریافت کرده است، گفت: شرکت جنرال مکانیک تاکنون تسهیلات عمده‌ای دریافت نکرده است، فقط ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ ۱۸ درصد دریافت کرده که برای تسویه‌های عملیاتی انجام می‌شود. شرکت جنرال مکانیک در گروه خدمات فنی‌ومهندسی در تاریخ ۱۸ خردادماه ۹۸ در بازار دوم فرابورس با نماد «رنیک» درج نماد شده و تاریخ پذیرش آن ۱۶ مهرماه سال گذشته است.

۱۳ شهریورماه نیز ۱۰۰ میلیون سهم این شرکت معادل ۱۰ درصد از سهام آن برای نخستین بار به روش ثبت سفارش روی تابلو معاملات بازار دوم می‌رود تا بدین ترتیب هفتمین عرضه اولیه فرابورس از ابتدای سال جاری با نام شرکتی وابسته به بنیاد مستضعفان رقم بخورد. در عرضه اولیه سهام شرکت جنرال مکانیک حداکثر سهام قابل‌خرید برای هر شخص حقیقی یا حقوقی ۳۰۰ سهم در دامنه قیمتی ثبت سفارش ۷۸۵۰ تا ۷۹۰۰ ریال تعیین‌شده است.

انتهای پیام/