021-79276000 info@noviraco.com

روز جمعه قیمت نفت WTI با رشد ۱.۱ درصدی به قیمت ۴۸.۹ دلار برای هر بشکه رسید. نفت برنت نیز با ثبت ۱.۵ درصد رشد برابر ۵۲.۲۶ دلار برای هر بشکه معامله شد. به این تریتب قیمت نفت یا ثبت بازدهی ۵ درصدی در طی هفته گذشته به بالاترین میزان خود در طی ۹ ماه گذشته رسیده و برای هفتمین هفته متوالی با رشد همراه بوده، که از آوریل ۲۰۱۹ بی سابقه بوده است. در طی هفت هفته گذشته نفت  WTI و برنت هر کدام به ترتیب ۳۶ و ۴۰ درصد بازدهی را برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته‌اند. گزارش موسسه نفت آمریکا از میزان ذخایر نفت این کشور، افزایش احتمال تصویب بسته حمایتی و شروع فرآیند واکیسناسیون از جمله عوامل تاثیرگذار در این رشد به حساب می‌آید.

به گزارش موسسه نفت آمریکا که هفته گذشته منتشر شد، میزان ذخایر نفت این کشور ۳.۱ میلیون بشکه کاهش یافته که فراتر از انتظارها بوده است. تصویب احتمالی  بسته حمایتی ۱ تریلیون دلاری توسط کنگره، که به معنای چاپ پول بیشتر و به قیمت تورم بالاتر می‌باشد و همچنین تصمیم فدرال رزرو برای انجام عملیات باز از طریق خرید اوراق قرضه از جمله عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت کامودیتی‌ها به حساب می‌آید.

روز جمعه، شرکت فایزر درخواست خود جهت توزیع واکسن در ژاپن را تقدیم مقامات این کشور کرده است. این واکسن هم اکنون در آمریکا و انگلیس نیز در حال استفاده می‌باشد. همچنین مایک پنس، معاول اول دونالد ترامپ در اظهار نظری بیان داشت که موافقت آمریکا در خصوص استفاده از واکسن مدرنا به زودی اعلام خواهد شد.