021-79276000 info@noviraco.com

حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تجارت و کشاورزی درباره تحریم صنایع فولادی گفت: بخش خصوصی بیشترین توجه را به صادرات آسیای شرق و کشور‌های همسایه دارد و همین امر تحریم‌های فولادی را بی‌اثر کرده است. وی ادامه داد: نگاه خردمندانه و دلسوزانه آن است که باید به معنی واقعی، بخش خصوصی و تجارت کنندگان فولادی وارد میدان شوند و به صاحب‌نظران این صنعت که دارای تجربه فراوان هستند، توجه بیشتری شود. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تصریح کرد: رونق تولید و ایجاد اشتغال در مقطع کنونی با توجه به‌پیش بینی‌های رشد اقتصادی جهان، نشانگر تقاضای جهانی صنایع فولادی است.

 رستگار با اشاره به اینکه امروزه یکی از شاخصه‌های مهم کشور‌های توسعه‌یافته میزان تولید و مصرف فولاد است، اظهار کرد: خوشبختانه کشور ما به جهت دارا بودن منابع اصلی این کالای استراتژیک، یکی از معدود کشور‌هایی است که در این حوزه دارای چرخه تولید کامل بوده و به دلیل کیفیت بالای تولید و قیمت مناسب، همواره موردتوجه خریداران زیادی واقع‌شده است. وی یادآور کرد: امروزه کشور ما به‌عنوان رقیبی غیرقابل‌انکار در حوزه مقاطع فولادی و فلزات جهان برای دیگر تولیدکنندگان به شمار می‌آید و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و به‌طورقطع، همین امر موجب نگرانی کشور‌های متخاصم شده است، اما واقعیت در خصوص تحریم فولاد و فلزات این است که ما سال‌های گذشته در این حوزه مورد تحریم قرارگرفته‌ایم و این امر اتفاق جدیدی نیست که بتواند اثر چندانی در بازار‌های ما به‌جا بگذارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد افزود: اگرچه امروزه این تحریم‌ها یک تهدید و جنگ اقتصادی محسوب می‌شود، ولی با توجه به توانمندی‌های بالقوه کشور و سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجهی که در سال‌های گذشته در این حوزه داشته‌ایم باور ما بر این است که این‌یک فرصت عالی و استثنایی برای این صنعت کشور است که می‌توان با برنامه‌ریزی‌های دقیق ضمن ایجاد تحولی عظیم در کشور و اشتغال‌زایی و جلوگیری از خام فروشی با ایجاد ارزش‌افزوده به نفع رشد و شکوفایی بازار داخلی از آن بهره برد. رستگار گفت: دولت باید توجه ویژه‌ای به این صنایع و فعالان بخش خصوصی داشته باشد و برای پویا شدن و حمایت از تولیدکننده، سرمایه‌گذاران صنعت فولاد و همچنین حمایت از مصرف‌کنندگان داخلی، موانع صادرات این کالا را مرتفع کند.

انتهای پیام/