021-79276000 info@noviraco.com

باارزش‌ترین معامله در بازار دارایی فکری از تاریخ راه‌اندازی این بازار با معامله ۵۰ درصد از اختراع «موتور ۴ سیلندر با وضعیت دنده‌ها و چرخ‌دنده‌ها» رقم خورد. مالکیت ۵۰ درصد از اختراع موتور ۴ سیلندر با وضعیت دنده‌ها و چرخ‌دنده‌ها متعلق به محمدحسین نوروزی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال از طریق بازار دارایی فکری فرابورس ایران به میثم موسوی واگذار و این معامله در سیزدهم مردادماه ۱۳۹۸ قطعی شد. بدین ترتیب نخستین معامله بازار دارایی فکری در سال ۹۸ که بزرگ‌ترین معامله انجام‌شده ازنظر ارزش معامله از تاریخ راه‌اندازی این بازار به شمار می‌رود، صورت گرفت.

پیش از این در سال ۹۷ فروش قطعی دو اختراع و یک علامت تجاری به ارزش مجموعاً ۳۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از درگاه بازار دارایی فکری فرابورس ایران انجام شد. تاکنون ۱۳ دارایی فکری شامل ۹ اختراع، دو طرح صنعتی و دو علامت تجاری به ارزش ۱۱۰ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران معامله‌شده است.

اختراعات فروخته‌شده در این بازار شامل «استارتر هوشمند دیجیتال ضد سرقت خودرو»، «ساخت دستگاه ظرف‌شویی با سیستم AIR JET»، «فیلتر شیکونین جاذب مواد مضر و سرطان‌زای دود سیگار»، «ترازوی سلامتی و غذایی رژیمی هوشمند»، «بدن خشک‌کن سقفی»، «فرایند تولید سوسیس و کالباس بدون نیتریت و بدون میکروارگانیسم از ماهی»، «تولید ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی جهت کاهش کلسترول بدن»، «جوراب مقاومتی آبی» و «موتور ۴ سیلندر با وضعیت دنده‌ها و چرخ‌دنده‌ها» ست. همچنین در بازار دارایی فکری دو طرح صنعتی «باربند نرم خودرو» و «لیوان ساده استوانه‌ایی» فروخته‌شده و دو علامت تجاری «FINSTARS» و «شمشاد» نیز در این بازار به فروش قطعی رسیده‌ است.

انتهای پیام/