021-79276000 info@noviraco.com

به گزارش سایت خبری اینوستینگ بیت کوین روز سه شنبه نیز به روند رو به رشد خود ادامه داد با ۳ درصد رشد به به محدوده ۵۵ هزار دلار بازگشت. بیت کوین در حالی که هفته گذشته با کاهش چشمگیری همراه شده بود و تا محدوده ۴۷ هزار دلاری نیز افت کرده بود، روز دوشنبه بخش زیادی از افت اتفاق افتاده را جبران کرد و با ۹ درصد رشد به محدوده ۵۲ هزار دلاری رسیده بود. این رشد به دنبال انتشار اخباری مبنی بر اینکه مؤسسه جی پی مورگان به دنبال تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌باشد و قصد دارد تابستان امسال آن را عرضه عمومی کند، اتفاق افتاد. راه‌اندازی کارت‌های اعتباری به پشتوانه ارزهای دیجیتال توسط دو پلتفرم مالی و اعتباری مسترکارد (Mastercard) و جمینای (Gemini) نیز دیگر خبر مثبت در حوزه ارزهای دیجیتال می‌باشد که روز گذشته منتشر شد. بیت کوین طی معاملات روز چهارشنبه با ۱ درصد رشد به ۵۵،۶۳۱ دلار رسیده است. 

همچنین اتریوم که دومین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار می‌باشد روز چهارشنبه رکورد قیمتی جدیدی را به ثبت رساند. اتریوم که روز سه‌شنبه بیش از ۵ درصد جهش را تجربه کرده بود روز چهارشنبه نیز با ۱.۴ درصد رشد به ۲،۷۱۴ دلار رسید. انتشار اخباری مبنی بر انتشار اوراق قرضه دیجیتال بر روی شبکه بلاک چین اتریوم توسط EIB (European Investment Bank) عامل اصلی این رشد به شمار می‌رود. به گزارش بلومبرگ EIB قصد دارد اوراق قرضه دیجیتال دو ساله به مبلغ صد میلیون یورو منتشر کند. گلدمن ساچز نیز در فروش این اوراق مشارکت خواهد داشت.

با این حال طرح جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر افزایش مالیات دریافتی از عایدی سرمایه ای افراد، از جمله عواملی است که می‌تواند کاهش سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را به دنبال داشته باشد.