021-79276000 info@noviraco.com

صندوق سرمایه‌گذاری طلای سرخ نوویرا (نماد نهال) در بازه یک‌ساله منتهی به ۱۵ مردادماه ۱۴۰۱ برای سهام‌داران خود ۱۰۳.۷۲ درصد بازدهی به ارمغان آورده است که در مقایسه با بازده ۳ درصدی شاخص کل بورس اوراق بهادار، ۱۰۰ درصد بیشتر است. صندوق طلای سرخ نوویرا در دی‌ماه ۱۳۹۹ با هدف کمک به توسعه بازار محصولات کشاورزی و استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در این بازار، تأسیس گردید که نخستین صندوق سرمایه‌گذاری کالای کشاورزی کشور به حساب می‌آید. در پذیره‌نویسی این صندوق، بالغ بر ۲۶،۷۰۰ نفر شرکت کردند و در پی آن مبلغ ۶۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد. این صندوق از ابتدای فعالیت خود، توانسته حدود ۱۲۲ درصد بازدهی برای سرمایه‌گذاران به ارمغان بیاورد. جدول زیر بازدهی این صندوق در بازه‌های ۳، ۶ و ۱۲ ماهه را نشان می‌دهد.

بازده نهال چقدر است؟

صندوق سرمایه‌گذاری طلای سرخ نوویرا در خردادماه ۱۴۰۱ توانست موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار را در مورد: «تبدیل صندوق نهال از یک صندوق ویژه کالاهای کشاورزی، به صندوق چند کالایی (Multi Commodity)» اخذ نماید و به عنوان اولین صندوق مولتی کامودیتی در بازار سرمایه فعالیت خود را آغاز کند. از همین جهت این صندوق علاوه بر محصولات کشاورزی، امکان سرمایه‌گذاری در گواهی‌های سپرده کالایی تمامی محصولاتی که در بورس کالای ایران، قابلیت معاملات ثانویه داشته باشند (به جز طلا)، را خواهد داشت.

امکان سرمایه‌گذاری در مجموعه‌ای از کالاهای مختلف، به واسطه شرایط تورمی که کشور ما سالهاست با آن دست و پنجه نرم می‌کند از ویژگی‌های مهم این صندوق به شمار می‌رود که می‌تواند به عنوان ابزاری جهت پوشش ریسک تورم، مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گیرد. همچنین امکان استفاده از رشد قیمتی کالاهایی نظیر مس، سنگ آهن و … فارغ از ریسک‌های مختلفی که شرکت‌های تولیدی و صنعتی با آن مواجه هستند (نظیر هزینه نیروی انسانی، هزینه مواد اولیه، هزینه‌های عمومی و…) از ویژگی‌های منحصر به فردی است که سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌تواند نصیب فعالان بازار سرمایه کشور نماید.

از دیگر مزایای مهم سرمایه‌گذاری در صندوق نهال میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• برخورداری از مدیریت حرفه‌ای
• امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ پایین
• کاهش هزینه سرمایه‌گذاری
• بازارگردانی فعال واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق در بازار ثانویه
• نظارت مستقیم و مستمر نهادهای نظارتی نظیر متولی، حسابرس و سازمان بورس و اوراق بهادار
• سرمایه‌گذاری معاف از مالیات
• قابل معامله در بورس اوراق بهادار

انتهای پیام/