021-79276000 info@noviraco.com

صندوق طلای سرخ نوویرا که با نماد نهال بر تابلوی بازار بورس اوراق بهادار تهران معامله می‌شود، بیش از ۹۵ درصد دارایی خود را در انواع گواهی سپرده زعفران و خصوصاً گواهی نگین طلای سرخ سرمایه‌گذاری کرده است. در چند روز گذشته معاملات گواهی سپرده کالایی زعفران در بورس روند صعودی به خود گرفته است به طوری که هر گرم گواهی سپرده زعفران نگین طلای سرخ از محدوده قیمتی ۱۲۱،۰۰۰ به ۱۳۳،۰۰۰ ریال افزایش یافته است. همچنین در سایر نمادهای گواهی سپرده زعفران نگین نیز شاهد رشد قابل ­توجه بوده‌­ایم. حجم معاملات نیز طی روزهای اخیر تغییرات چشمگیری داشته است به طوری که مجموع حجم معاملات روزانه انواع گواهی سپرده زعفران نگین، از محدوده کمتر از ۱۰۰ کیلوگرم و حتی کمتر از ۵۰ کیلوگرم در برخی روزها، به بالای ۲۰۰ کیلوگرم افزایش یافته است.

افزایش تحرکات معنادار معاملات زعفران موجب گردیده است که ارزش خالص دارایی‌های (NAV) صندوق طلای سرخ نوویرا طی چند روز گذشته رشد قابل‌توجهی را تجربه کند؛ اما با این وجود، صندوق همچنان حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد پایین‌­تر از ارزش خالص دارایی‌های آن در بورس معامله می‌گردد، به این معنا که نماد نهال با کم‌تر از ارزش واقعی خود قابل خریدن است، از این رو این صندوق به‌عنوان گزینه سرمایه­‌گذاری کم­‌ریسک و مطمئن می‌­تواند مورد توجه سرمایه‌گذاران باشد. در بازار آتی نیز شاهد تحرکات قیمتی و نوسانات رو به بالا بوده‌ایم. هفته گذشته قیمت هر گرم گواهی سپرده نگین تحویل آبان تا محدوده ۱۵۸،۰۰۰ ریال نیز رشد کرد و پس از اصلاح جزئی مجدداً روند صعودی به خود گرفت. در این میان خریدهای نسبتاً سنگین حقوقی نیز در سررسیدهای شهریور و آبان به چشم می‌خورد.  

رشد ۳۵۰ درصدی صادرات زعفران در فروردین‌ماه امیدها به بهبود وضعیت صادرات این محصول را افزایش داده است. همچنین خشک‌‌سالی اتفاق افتاده که به گفته کارشناسان کاهش ۲۰ الی ۴۰ درصدی برداشت زعفران برای سال جاری را به دنبال خواهد داشت، ازجمله عواملی است که موجب اقبال سرمایه­‌گذاران به این محصول کشاورزی شده است؛ به طوری که طی این مدت شاهد ورود شرکت­‌های سرمایه­‌گذاری و سبدگردان به این حوزه بوده‌­ایم و حضور این شرکت‌ها در میان سهام­داران درصدی انبارهای زعفران بورس کالا به چشم می­خورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سرمایه گذاری در صندوق طلای سرخ نوویرا (نهال) کلیک نمایید.

انتهای پیام/