021-79276000 info@noviraco.com

قیمت طلا در معاملات امروز به علت بحران‌های تجاری و سیاسی از بالاترین قیمت 14 ماه گذشته که در هفته پیش ثبت‌شده بود، فراتر رفت؛ همچنین انتظار برای کاهش نرخ بهره بانکی آمریکا، قیمت طلا را بالا نگه داشت. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 10 دلار و 62 سنت افزایش 1352.93 دلار فروخته شد. طلا هفته گذشته به 1348.08 دلار رسیده بود که بالاترین قیمت 14 ماه گذشته به شمار می‌رفت. قیمت طلا تاکنون در هفته جاری 0.4 درصد افزایش‌یافته و در مسیر ثبت چهارمین هفته افزایشی قرار گرفته است.

میشائیل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازارهای سی ام سی گفت: «نگرانی در مورد غرب آسیا و درگیرهای احتمالی یکی از عوامل است. عوامل سرمایه‌گذاری با توجه به بهبود ارزش بازار اوراق قرضه نیز وجود دارد. به نظر می‌رسد نگرانی در مورد رشد اقتصادی هنوز وجود دارد.»

نگرانی در مورد رشد و انتظار برای کاهش نرخ بهره بازار طلا را تقویت می‌کند. در شرایط رشد اقتصادی پایین و وجود نقدینگی بالا، پول باید جایی برای سرمایه‌گذاری بیابد که به نظر می‌رسد، تعدادی از سرمایه‌گذاران به این نتیجه رسیده‌اند که طلا یکی از مکان‌های سرمایه‌گذاری است.

حادثه دریای عمان با هشدار سرمایه‌گذاران و 600 شرکت آمریکایی به ترامپ همراه شد که از رئیس‌جمهور آمریکا خواستند تا اختلاف تجاری با چین را حل کند، زیرا این تعرفه‌ها به تجار آمریکایی و مشتریان خسارت زده است. جنگ تجاری طولانی تأثیر را بر بازار کار آمریکا نشان داده است، طوری که یک افزایش غیرمنتظره در پر کردن فرم‌های درخواست کار در آمریکا در هفته گذشته دیده شده است.

انتهای پیام/