021-79276000 info@noviraco.com

به نقل از سایت خبری اینوستینگ طلا بیشترین افت ماهانه خود را از سال 2016 تجربه کرد. قیمت طلا روز جمعه حمایت 1،760 دلاری را از دست داد و همزمان اکثر کامودیتی‌ها و شاخص داوجونز نیز برای دومین روز متوالی با افت مواجه شدند. آتی طلای تحویل آوریل طی معاملات روز جمعه در بورس کالای نیویورک با 2.6 درصد افت در قیمت 1،726.8 دلار برای هر اونس آرام گرفت.

به این ترتیب طی هفته جاری طلا 2.7 درصد افت داشته است. همچنین فلز زرد در هفته گذشته نیز با 2.5 درصد افت مواجه شده بود. روز جمعه آخرین جلسه معاملاتی ماه فوریه به حساب می‌آمد لذا بازدهی طلا در طی این ماه معادل 6.6- درصد بوده است که بیشترین میزان افت ماهانه از نوامبر 2016 به شمار می‌رود.

تقویت شاخص دلار در سایه افزایش مداوم نرخ بازدهی اسناد خزانه ایالات متحده و اعلام موضع فدرال رزرو مبنی بر عدم نگرانی این نهاد از افزایش نرخ بازدهی اسناد خزانه، از دلایل قابل ذکر برای ریزش طلا به شمار می‌رود. شاخص دلار که حدود یک ماه گذشته در کف سه ساله خود قرار داشت رشد خود را به تدریج آغاز کرد و روز جمعه به 90.879 واحد، بالاترین میزان طی یک هفته گذشته افزایش یافت. همچنین نرخ بازده اورق قرضه ده ساله دولت ایالات متحده برای اولین بار طی یک سال گذشته به بالای 1.6 درصد افزایش یافت.