021-79276000 info@noviraco.com

قیمت سنگ آهن در معاملات روز سه‌شنبه در بورس‌های کالایی چین، به دنبال ایجاد محدودیت‌های جدید تولید فولاد در این کشور با افت همراه شد. قیمت سنگ آهن در معاملات بازار آتی بورس دالیان چین که یکی از مراجع تعیین قیمت در دنیا می‌باشد، با افت ۱.۵ درصد مواجه شد و به ۷۱۱ یوآن برای هر تن رسید. همچنین بنا به گزارش FastMarket MB قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد که از مرزهای شمالی چین وارد این کشور می‌شود و یکی دیگر از مراجع قیمتی در دنیا به شمار می‌آید، روز سه‌شنبه با ۱.۶ درصد افت به ۱۲۱.۶۷ دلار برای هر تن رسید.

مقامات استان یوآن چین که در جنوب غرب این کشور واقع شده به تازگی از تولیدکنندگان خواسته‌اند که میزان تولید فولاد، آلومینیوم و سایر فلزات را کاهش دهند. این استان ۲.۳ درصد فولاد چین را تولید می‌کند در حال حاضر آخرین استانی به شمار می‌رود که محدودیت‌های مربوط به کمپین “آسمان آبی” مشمول آن شده است. این کمپین با هدف کاهش آلودگی هوا جهت آمادگی این کشور برای برگزاری مسابقات المپیک زمستانی ماه فوریه راه اندازی شده است.

بنابه گفته تحلیلگر ارشد مؤسسه استرالیایی Westpac در دوره مربوط به المپیک ۲۰۰۸ نیز کمپین مشابهی در چین راه اندازی شد که افت شدید ارزش سنگ آهن را به دنبال داشت. با این حال تحلیلگران JP Morgan شرایط ضعیف اقتصادی چین و سوددهی پایین صنعت فولاد را نیز در افت اتفاق افتاده مؤثر می‌دانند. مؤسسه JP Morgan پیش بینی خود از قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۲۱ را از ۱۸۱ دلار به ۱۶۵ دلار برای هر تن کاهش داده است. همچنین پیش بینی این مؤسسه برای سال ۲۰۲۲ نیز از ۱۵۰ دلار به ۱۲۵ دلار کاهش یافته است.

انتهای پیام/