021-79276000 info@noviraco.com

به نقل از سایت اینوستینگ شاخص دلار طی معاملات روز سه‌شنبه، با ۰.۳ واحد افت به ۹۰.۶ نزول کرد و از قله ۵ هفته‌ای خود عقب‌نشینی کرد. این افزایش در حالی اتفاق افتاده که جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده که روز چهارشنبه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، جنت یلن رئیس اسبق فدرال رزرو را به عنوان وزیر خزانه‌داری کابینه خود معرفی کرده است. جنت یلن امروز به ساختمان کنگره آمریکا خواهد رفت و در خصوص انتخاب وی رای‌گیری به عمل خواهد آمد. انتظار می‌رود وی در سخنرانی که در این خصوص خواهد داشت، از بسته حمایتی پیشنهادی ۱.۹ تریلیون دلاری پیشنهادی بایدن حمایت کند. همچنین طبق نظر تحلیلگران انتظار می‌رود به دنبال سیاست‌های دونالد ترامپ که تضعیف شدید دلار را به همراه داشته از بلن سوالاتی در خصوص سیاست‌های مورد نظرش برای حفظ ارزش دلار نیز پرسیده شود و احتمالا وی نیاز خواهد داشت که اطمینان لازم در این خصوص را به قانونگذاران بدهد.

با این حال افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سطح جهان و احتمال مخالفت کنگره آمریکا با بسته ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن، از جمله عواملی است که در مقطع فعلی از ریزش  بیشتر دلار جلوگیری کرده است.

در معاملات روز سه‌شنبه، شاخص یورو به دلار با ۰.۲ درصد رشد به ۱.۲۰۹۶ افزایش یافته است. همچنین شاخص پوند انگلیس به دلار نیز با ۰.۱ درصد رشد، به ۱.۳۵۹۷ واحد رسیده است.